Dębki

Dębki plaża i miejscowość na spływy kajakowe i kajaki

Dębki stanowią piękną miejscowość położoną nad morzem. Przez wielu turystów uznawana jest za nadmorski raj, w którym chętnie spędzają wakacje. Znajduje się tutaj piękna wioska Białogóra i Karwieńskie Błota. Ale co bardzo istotne, również tutaj przebiega piękna rzeka Piaśnica. Ma ona ujście na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. W pobliżu pojawia się jeszcze rezerwat Piaśnickie Ląki, gdzie samo przebywanie jest dla nas czystą przyjemnością.

Dlaczego tak piękne Dębki?

W Dębkach pojawia się najszersza i najpiękniejsza piaszczysta plaża w całym kraju. A jeszcze blisko dostęp do Morza Bałtyckiego. Dzięki temu odpoczynek na plaży i kąpiele w morzu są tutaj zawsze mile widziane, nie tylko w okresie letnim. Okazuje się, że to miejsce cieszy się również wysokim zainteresowaniem turystów uwielbiających sporty wodne. Jeśli i my się do nich zaliczamy, to powinniśmy w końcu wybrać się na spływy kajakowe Dębki, które są tam organizowane przez wyszkolone biuro organizujące kajaki.

piękne spływy kajakowe i miejscowość dębki nad morzem blisko jeziora żarnowieckiego

W pobliżu miejscowości Dębki:

  • lasy
  • trasy rowerowe
  • piękne rośliny i kwiaty (wrzośce bagienne, paprocie, brzozy niskie, kosaćce, mieczyki, długosze królewskie).

Przebywanie w takim otoczeniu będzie miało na nas dobry wpływ. Do Dębek wybierają się także pary, które chcą tutaj spędzić miłe i romantyczne chwile. Jest to również możliwe na spływach kajakowych, ponieważ kajaki są dwuosobowe. Wielokrotnie przyjmujemy zorganizowane grupy, w których to pojawia się od kilku do kilkunastu par, narzeczeni, małżeństwa i inne osoby.

Dębki przyciągają przyrodą, jak i atrakcjami. Ale nie tylko, ponieważ okazuje się, że pojawia się tutaj wyjątkowa architektura, na przykład: kapliczka drewniana Księży Zmartwychwstańców, dworek i inne miejsca. W pobliżu bez problemu będziemy mogli odnaleźć kwatery na nocleg, zarówno w hotelu, jak i campingi czy inne. Dodatkowo nad plażą miło będzie zjeść świeżą rybę, która niedawno została złowiona z morza. Takich smażalni ryb i restauracji jest w sezonie bardzo wiele. Zbędne kilogramy zawsze będziemy mogli zgubić podczas pewnych atrakcji wodnych. Kajaki to jedna z wielu możliwości, na którą powinniśmy sobie pozwolić. Gdy tak uczynimy, to będziemy później z siebie i innych bardziej zadowoleni.