Krutynia i Piaśnica – niezwykłe rzeki nad morzem kuszą aktywnych

Krutynia i Piaśnica – niezwykłe rzeki nad morzem kuszą aktywnych
Krutynia i Piaśnica – rzeki nad morzem kuszą aktywnych fizycznie

Jest jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce oraz jedną z największych atrakcji, jakimi miłośników aktywnego wypoczynku mogą oczarować Mazury. Kto chce spędzić wczasy w kajaku, ten z pewnością doceni Krutynię – jedną z najpiękniejszych dróg wodnych w Polsce. A gdy jesteśmy nad morzem, to niezapomniana okazuje się rzeka Piaśnica. Właśnie tam organizowane są regularnie spływy kajakowe.

Zalety spływów kajakowych w Polsce

Piękne widoki, przyrodnicze bogactwo – wszystko to sprawia, że Krutynia ma wielu sympatyków. Jedni stawiają na piesze i rowerowe wycieczki wzdłuż jej brzegów, inny wybierają się na spływy kajakowe, które z powodzeniem organizowano tu już w okresie międzywojennym.

Dzięki temu Mazury i Kaszuby stały się rajem dla wszystkich tych osób, które chcą miło spędzać wolny czas, a jednocześnie rozwijać swe sportowe pasje. Tu, w dolinie Krutyni i rzeki Piaśnica, nuda nikomu nie zagrozi, a miłośnicy sportów wodnych spędzą tu niezapomniane wczasy.

Szlak kajakowy, który czeka tu na gości, zaczyna się przy Jeziorze Warpuńskim na Pojezierzu Mrągowskim, prowadzi do Jeziora Krutyńskiego, a dalej rzeką Krutynią biegnie w stronę jeziora Bełdany.

W przypadku rzeki Piaśnica, wszystko zaczyna się od śluzy przy jeziorze Żarnowieckim. I następnie trasa do samego Morza Bałtyckiego, w okolice plaży Dębki.

Korzyści ze spływu kajakowego

Kto wybierze się na taki spływ kajakiem, ten będzie mógł nacieszyć się wyjątkowymi krajobrazami, a jednocześnie poznać przyrodnicze bogactwo Puszczy Piskiej.

W tej części Mazur i Kaszub można bez problemów znaleźć i tanie noclegi, i liczne ścieżki dla piechurów, zatem nad Krytunią każdy z nas znajdzie dla siebie atrakcyjne miejsce na letni wypoczynek.

Na bieżąco organizujemy spływy kajakowe rzeką Piaśnica. Są Państwo zainteresowani w sezonie 2020? Serdecznie zapraszamy na nasze kajaki!