Pienińskie atrakcje spływ Dunajcem a nad morzem spływ rzeką Piaśnica

Pienińskie atrakcje spływ Dunajcem a nad morzem spływ rzeką Piaśnica
Spływ kajakowy Dunajcem w górach, a rzeką Piaśnica nad morzem

W tak pięknych górach, jakimi są Pieniny, nikt z nas nudzić się nie będzie. Ta grupa górska zachwyca skarbami natury, cennymi zabytkami oraz ciekawą kulturą, z którą wciąż można się tu spotkać w wielu miejscowościach. Kto chce w czasie wycieczki w Pieniny poznać ich najpiękniejsze zakątki, a jednocześnie poznać opowieści o życiu tutejszych górali, ten koniecznie powinien wybrać się na spływ Dunajcem.

Spływ Dunajcem w górach

To jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w tych górach oraz przygoda, która na długo pozostanie w pamięci każdego z nas. Na czym polega wyjątkowość tego spływu? Spływ Dunajcem to przede wszystkim wyjątkowa okazja dla tych, którzy chcą się nacieszyć pięknymi widokami.

Pokonanie przełomu Dunajca flisackimi łodziami jest też szansą na posłuchanie opowieści flisaków – górali, którzy bezpiecznie prowadzą turystów po tej niezwykłej drodze wodnej. Spływ zaczyna się w Sromowcach, przy przystani flisackiej, kończy – w Szczawnicy lub w Krościenku.

W czasie spływu można pokonać kilkanaście kilometrów, minąć kilka razy granicę państw (Dunajec jest naturalną granicą pomiędzy Polską i Słowacją) oraz posłuchać ciekawych legend. Wszystkie te czynniki sprawiają, że spływ Dunajcem staje się jedną z najważniejszych atrakcji, dzięki którym wycieczki w Pieniny na długo zapisują się w naszej pamięci.

Spływ rzeką Piaśnica nad morzem

Będąc jednak nad morzem, wypoczywając na plaży, nie powinniśmy przeoczyć pięknej rzeki Piaśnica. Najlepiej się z nią zapoznamy poprzez regularne kajaki, które są w niej organizowane. Jest naprawdę wiele firm organizujących takie spływy. Nasza jest jedną z nich, więc staramy się być najlepiej przygotowani w każdym sezonie.

Wystarczy się do nas wcześniej skontaktować, aby zarezerwować sobie najlepszy termin spływu kajakowego rzeką Piaśnica. Serdecznie Zapraszamy!