Bezpieczeństwo spływów kajakowych w roku 2018

Rok 2018 jest wspaniały dla spływów kajakowych. A można tak powiedzieć z kilku względów. Po pierwsze zapowiada się, że od 1 maja pogoda będzie piękna, słoneczna, przez co wielu pasjonatów takich atrakcji chętnie zdecyduje się na zaplanowanie sobie wypoczynku z rodziną, przyjaciółmi i innymi osobami. Po drugie w roku tym postaraliśmy się o dokładne sprawdzenie wszystkich naszych kajaków oraz dodatkowego sprzętu. Mamy więc jeszcze większą pewność, że nasz sprzęt okazuje się dla naszych klientów w pełni bezpieczny. Posiadamy w ofercie kajaki dwuosobowe, wiosła, kamizelki, a zarazem cenne maski do nurkowania. I przez to swoją ofertę staramy się wyróżnić wśród konkurencji, która okazuje się coraz większa na Pomorzu. My natomiast nie chcemy się tym przejmować i podobnie nasi klienci. Proszę zwrócić uwagę, jak wyglądają nasze bezpieczne spływy kajakowe.

Bezpieczne rodzinne spływy kajakowe

Rodzinne spływy kajakowe i kajaki na rzece Piaśnica do miejscowości Dębki

Widzimy, jak jedna z wielu rodzin wybrało się na wspólny spływ kajakowy. Dostrzegamy, że uczestnicy zostali wyposażeni w kamizelki, więc wszystkie dzieci mogą czuć się bezpieczne. Co ważne, kamizelki te są wygodne i można je dopasować do każdej osoby. Rodzice wybierający się na kajaki do nas mogą czuć się bezpiecznie, jeśli chodzi o przygotowanie ich dzieci do takich atrakcji nad wodą.

Co ważne, jeszcze przed rozpoczęciem się takiej trasy, jako organizatorzy staramy się dostarczyć wstępne szkolenie. Jest ono przygotowane dla wszystkich uczestników spływów kajakowych. Okazuje się bardzo proste, więc każdy będzie rozumiał cenne wskazówki. Dotyczą one tego, w jaki sposób należy korzystać z kajaków, wiosła, jak bezpiecznie poruszać się na wodzie i jak niwelować pewne zagrożenia, które mogłyby się pojawić. To szkolenie, które zarówno dla dzieci, jak i dorosłych okazuje się naprawdę cenne i bezpieczne.

Kolejne osoby na spływie kajakowym od jeziora żarnowieckiego w rzece piaśnica

Kto za tym stoi – wypożyczalnia kajaków dębki pod lupą 🙂

Organizatorami spływów każdego roku są wyszkolenie mężczyźni, którzy z kajakami mają styczność już od ponad 10 lat, a nawet jeszcze dłużej. Uwielbiają pływać razem z uczestnikami. Uzyskali cenne doświadczenie, które starają się na bieżąco wykorzystywać. I również to sprawia, że na spływach nikomu nie dzieje się krzywda, jeśli uczestnicy stosują się do cennych wskazówek i aktualnego regulaminu.

Dawniej w województwie pomorskim, na kaszubach, istniało tylko kilka biur organizujących spływy kajakowe. Wtedy byliśmy w czołówce, uzyskiwaliśmy przez długi czas 1 miejsce w rankingu. Czy coś się zmieniło? Również aktualnie utrzymaliśmy wysokie zaufanie u naszych klientów. Mamy więc pewność, że również i rok 2018 okaże się dla nas szczęśliwy. Zachęcamy do wcześniejszych rezerwacji i przemiłego kontaktu z naszymi pracownikami. Chętnie wszystko wyjaśnią i doradzą.

Pamiętajmy co dają spływy kajakowe

Możliwe, że w tym roku chcielibyśmy wybrać się na kajaki, ale nie dokładnie wiemy, jakie korzyści dzięki temu uzyskamy. Prześledźmy kilka z nich, które udało się nam zgromadzić. Możliwe, że okażą się zachęcające dla nas, jak i naszych bliskich.

Co zapewniają spływy:

  • atrakcje nad rzeką – poznanie pięknej fauny i flory
  • możliwość poruszania się po kajaku po wodzie
  • sposobność nurkowania – oferujemy nowoczesne maski do tego przeznaczone
  • poznanie wyjątkowej rzeki nad morzem – Piaśnica
  • zakończenie spływu nad morzem w miejscowości Dębki
  • zdrowie poprzez bezpieczną aktywność fizyczną
  • możliwość przebywania na świeżym powietrzu
  • wspólne spędzanie czasu z bliskimi

To tylko kilka z wielu innych korzyści, które otrzymamy, gdy zaplanujemy, a następnie wybierzemy się na spływy kajakowe. Powinniśmy o tym dokładnie pomyśleć.

 

Wskazówek udziela biuro Kajaki Piaśnica

Wypożyczalnia kajaków Pomorze nr 1″