Kajaki to wypoczynek na plaży i nad morzem

Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, gdzie mamy dostęp do pięknych widoków, ciszy, uspokajającej wody. Właśnie tego wszystkiego możemy doświadczyć na nadmorskich plażach, które w naszym kraju, w Polsce, prezentują się bardzo pięknie. Wystarczy przyjrzeć się jednej z najszerszych plaż Dębki, do której każdego roku przybywa setki tysięcy turystów. Jeśli jeszcze tutaj nie byliśmy, to starajmy się taki wypoczynek dobrze zaplanować. To pozwoli nam cieszyć się wspaniałymi chwilami, które spędzimy tutaj sami bądź w gronie naszych krewnych i przyjaciół. Do naszej dyspozycji są również pewne formy turystyki wodnej, jak spływy kajakowe. Właśnie nad nimi powinniśmy się poważnie zastanowić. Dlaczego?

Spływy kajakowe pozwalają zwiedzać

kajaki i spływy kajakowe pozwalają zwiedzać Kaszuby i Pomorze

Zieleń, woda, śpiew ptaków, a zarazem piękna pogoda. Tego wszystkiego będziemy mogli doświadczyć na spływach kajakowych, które w województwie Pomorskim są organizowane na bieżąco. Wypożyczalnia kajaków Dębki stara się posiadać dobrze wyposażone kajaki, ich odpowiednią ilość, a zarazem wszystkie sprawne wiosła i kamizelki. Już dzięki temu każdego dnia obsługuje kilka grup zorganizowanych. Chętnie decydują się na tą aktywność nad wodą, ponieważ dzięki niej wypoczywają i relaksują się w pobliżu pięknej natury.

Co pozwalają zwiedzić kajaki nad morzem:

  1. Kaszuby / Pomorze – ogromna ilość lasów, wzgórz i zwierząt, wśród których przebywanie stanowi dla nas czystą przyjemność
  2. Morze Bałtyckie – tutaj chętnie pływamy, a zarazem odpoczywamy na plaży
  3. Zabytki historyczne – poznajemy różne wieże widokowe, a także zabytki architektury, muzea. W takich miejscach jeszcze bliżej zapoznajemy się z historią danego miejsca, co zapada nam pozytywnie w pamięci.

Na plaży po spływach kajakowych

Okazuje się, że trasa spływu nad morzem rozpoczyna się od śluzy w pobliżu Jeziora Żarnowieckiego aż do Morza Bałtyckiego. Płyniemy przez trasę, która liczby blisko 7 kilometrów. W czasie tym możemy płynąć kajakiem swoim tempem. Nie musimy się zbytnio śpieszyć, co oznacza, że również dzieci i osoby starsze mogą poradzić sobie na takim spokojnym odcinku. Co warto jest uczynić po takim spływie kajakowym? Do dyspozycji mamy kilka opcji.

  • Na plaży – opalanie się bądź zwykły wypoczynek na piasku.
  • Aktywność fizyczna – w pobliżu plaży pojawią się zjeżdżalnie, a zarazem inne formy aktywnego wypoczynku, z których od razu będzie można skorzystać.
  • Kąpiel w morzu – w ciepłą pogodę, choć nie tylko, warto sobie na nią pozwolić.

Tak mogą wyglądać nasze spływy kajakowe, które zorganizujemy dla siebie, krewnych, przyjaciół bądź pracowników w firmie. Widzimy, że dostarczają wiele możliwości i dobrze jest o nich pamiętać każdego roku.