Aktywność fizyczna przez spływy kajakowe

Ruch ma bardzo pozytywny wpływ na nasze ciało. Widać to już w przypadku dorastających dzieci. Poprzez taką aktywność fizyczną wszystkie kości i mięśnie rozwijają się tak, jak należy. Natomiast brak takiego ruchu automatycznie negatywnie na nas oddziałuje. Zarówno w wieku dziecka, jak i później zawsze chcemy o tym pamiętać. W tym celu rodzice razem ze swoimi dziećmi mogą organizować rożne pomysły na aktywność fizyczną. Zapewne wiele z nich realizuje się podczas pięknej pogody, od maja do września. Możemy wtedy cieszyć się już odpowiednią temperaturą, pięknym słońcem, niebem i pozostałymi warunkami pogodowymi. Aktywność fizyczna może odbywać się również nad wodą, a takie możliwości zapewniają nam spływy kajakowe.

Co ćwiczymy przez kajaki:

  • mięśnie barków, dłoni i nadgarstków
  • mięśnie brzucha
  • mięśnie nóg

Jak często na spływy kajakowe?

jak często na kajaki

Może się wydawać, że najlepiej, jeśli na takie spływy wybierzemy się przynajmniej raz w roku. Jest to już odpowiednie podejście. Rzadziej nie warto, ponieważ wtedy zapominamy o pięknych możliwościach wypoczynku i relaksu, które zapewnia nam ten sport. Moglibyśmy zastanawiać się, gdzie należy się wybrać, aby takie spływy zapamiętać jak najlepiej. Miejsce w samej Polsce, jak i za granicą, jest bardzo wiele.

Natomiast najpiękniejsze spływy kajakowe nad morzem odbywają się w rzece Piaśnica. Jeśli o niej nie słyszeliśmy za wiele, to dobrze nadrobić te zaległości. Znajduje się już w pobliżu Jeziora Żarnowieckiego i następnie płynie do Morza Bałtyckiego. Taka trasa jest bardzo piękna, więc jej pokonanie okaże się dla nas czystą przyjemnością.

Kto chętnie decyduje się na taką aktywność fizyczną przez kajaki:

  1. rodziny z dziećmi
  2. kilka rodzin
  3. grupy przyjaciół i znajomych
  4. firmy i przedsiębiorstwa (w ramach integracji)

Widzimy, że rzeka Piaśnica daje możliwość wysilania się pod względem fizycznym dla wielu grup zorganizowanych. Wszyscy uczestnicy mogą poprzez taką aktywność wiele skorzystać. Dodatkowo nabierają oni o wiele lepszego stosunku do turystyki wodnej, zwiedzania krajobrazu i zabytków przyrody. To właśnie taki wypoczynek na świeżym powietrzu ma wpływ na nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i emocjonalne.