Spływy kajakowe Piaśnica

Spływy kajakowe Piaśnica

Tereny kaszubskie, czyli niemalże całe Pomorze, okazuje się naprawdę ciekawe dla turystów, którzy cenią sobie kontakt z przyrodą i naturą. Tutaj mamy dostęp do różnorodnych lasów, wzgórz i gór. Pojawiają się większe i mniejsze jeziora, a zarazem rzeki. Pewna z nich jest w stanie doprowadzić nas do samego morza. Mowa tutaj o rzece Piaśnica, której pokonanie kajakiem jest dostępne nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Ocenia się, że również w tej rzece pojawia się możliwość nurkowania. Jeśli więc również w taki sposób chcielibyśmy zwiedzać Piaśnicę, to mamy tą możliwość. Nasze biuro organizujące kajaki chętnie dostarczy nam na czas spływu odpowiednie maski do nurkowania.

Więcej o rzece Piaśnica

Okazuje się, że Piaśnica posiada długość 7-8 km. Położona jest pomiędzy Morzem Bałtyckim, a Jeziorem Żarnowieckim. To od tego jeziora zaczyna się śluza, która następnie prowadzi nas do rzeki i prosto do morza. Dlatego pokonanie całej tej trasy może okazać się dla każdego z nas ciekawym przeżyciem.

Jak wygląda trasa spływu kajakowego:

  1. Zaczynamy od wejścia do kajaków – tutaj musimy się zapiąć, pogrupować, a zarazem zadbać o bezpieczne wejście wszystkich uczestników.
  2. Prosty pierwszy odcinek – okazuje się, że początkowa trasa jest najprostsza, dlatego jej pokonanie to dla nas dobra rozgrzewka.
  3. Od mostu trudniejsza trasa – tutaj już czuć wir rzeki, przez co musimy użyć więcej siły i bardziej się skupić.
  4. Odcinek ciszy i spokoju – natrafiamy tutaj na cenne zwierzęta wodne, na przykład łabędzie, kaczki i wiele innych
  5. Dolny odcinek rzeki – zbliżamy się do morza, więc już niedługo kilka zakrętów i wpadamy do Bałtyku.

Oto kilka zdjęć z kajaków w rzece Piaśnica:

Koniec rzeki Piaśnica nad morzem Bałtyckim

Tata z synem w rzece Piaśnica na spływie kajakowym

Większa rodzina na kajakach w rzece Piaśnica

Organizator spływów kajakowych w rzece Piaśnica

Tak jesteśmy w stanie pokonać ciekawą trasę, dzięki której poznamy przyrodę kaszubską / pomorską, w jeszcze większym zakresie. Spostrzeżemy, że przebywanie w takim rejonie to dla nas prawdziwy odpoczynek. I zapewne wielokrotnie będziemy chcieli tam wracać. Możliwe, że na najbliższe wakacje ponownie zaplanujemy sobie taki wypoczynek. Możemy być pewni, że pozytywnie on wpłynie na wszystkie osoby dorosłe i dzieci.